Ostrzegawcza odzież robocza - zadbaj o bezpieczeństwo

2018-03-20
Ostrzegawcza odzież robocza - zadbaj o bezpieczeństwo
O tym, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa w miejscach takich, jak: budowa, port, lotnisko, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego z myślą o wszystkich pracujących zarówno w dzień, jak i w nocy, w tym także w warunkach kiepskiej widoczności, została zaprojektowana specjalna odzież ostrzegawcza, spełniająca restrykcyjne wymogi nakładane przez normę EN 471 i EN ISO 20471. Choć nie gwarantuje bezpośredniej ochrony przed wypadkiem, niemniej jednak w sposób znaczący zmniejsza ryzyko pojawienia się niebezpieczeństwa. Jest to wystarczający powód, dla którego pracownicy zakładów komunalnych, mierniczych, obsługujących lotnisko, a także robotnicy drogowi powinni być wyposażeni w odzież zwiększającą ich widoczność w trudnych warunkach.


Kolor i odblaskowość

Aby w sposób widoczny zasygnalizować obecność człowieka, odzież ostrzegawcza powinna być wykonana z dwóch rodzajów materiałów. Jeden z nich musi wykazywać się właściwościami fluorescencyjnymi o barwach czerwonej, żółtej lub pomarańczowo-czerwonej, zapewniającej optymalną widoczność w dzień. Drugi natomiast stanowi materiał odblaskowy, którego podstawowa funkcja obejmuje odbijanie światła w kierunku jego źródła, co okazuje się szczególnie przydatne podczas pracy po zmroku.


Ochronna robocza bluza polarowa HSVSpodnie ogrodniczki robocze ochronne HSV


Klasy zastosowania

Wyróżniamy trzy klasy zastosowania ostrzegawczej odzieży roboczej. Pierwsza, stanowiąca najniższy poziom ochrony przeznaczona jest dla osób pracujących na drogach prywatnych. Druga, pośrednia, wymagana jest dla pracowników zatrudnionych w pobliżu dróg oraz dla kierowców samochodów ciężarowych. Trzecia, najwyższa, dedykowana osobom pracującym w pobliżu autostrad i dróg dwupasmowych oraz na lotniskach.


Wymagania względem odzieży

Zgodnie z przepisami normy EN ISO 20471 odzież ostrzegawcza musi spełniać określone wymogi związane z jej konstrukcją. Na długich rękawach ubrań muszą być umieszczone dwa równoległe poziome pasy materiału odblaskowego, jak to jest zauważalne w przypadku kurtki MAXWELL - http://bestuniform.pl/product-pol-82485-Kurtka-odblaskowa-MAXWELL-pomaranczowo-niebieska.html. Ściągany kaptur, przedłużany krój, regulacja szerokości rękawów i odpinana podpinka polarowa gwarantują komfort, wygodę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Na cieplejsze dni idealnie sprawdzi się ocieplana bluza robocza - http://bestuniform.pl/product-pol-96113-Bluza-Polarowa-Ostrzegawcza-Ochronna-Robocza-HSV-YELLOW.html, której uzupełnieniem będą spodnie ogrodniczki o dwóch poziomych pasach materiału odblaskowego - http://bestuniform.pl/product-pol-96118-Spodnie-Ogrodniczki-Robocze-Ochronne-HSV-YELLOW.html.
Zaufane Opinie IdoSell
4.24 / 5.00 17 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-10-23
Bardzo dobra obsługa
2020-07-05
Ok
pixel