Ważny każdy krok - jakie buty ochronne dla pracowników budowlanych? 

2018-03-08
Ważny każdy krok - jakie buty ochronne dla pracowników budowlanych? 
W zależności od wykonywanej pracy, należy tak dobrać odzież ochronną, aby nie tylko spełniała wymogi narzucone przez BHP, ale również odzwierciedlała oczekiwania, co do komfortu i wygody użytkowania. Dotyczy to nie tylko odzieży, ale również obuwia. To dzięki niemu możemy bez przeszkód przemieszczać się. Jakimi czynnikami powinny charakteryzować się modele dla pracowników budowlanych?


Podeszwa najważniejsza

Obuwie ochronne powinno zabezpieczyć przed uderzeniem, przebiciem czy naciskiem. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia ewentualnego poślizgnięcia się. Dobrej jakości obuwie charakteryzuje się podeszwą o odpowiedniej przyczepności, przekładającą się na stabilność poruszania, nawet po śliskiej lub bardzo wymagającej powierzchni, np. pokrytej olejem. Wszystkie te czynniki okazują się niezwykle istotne w przypadku pracowników budowlanych, u których nadepnięcie na gwóźdź tudzież inny, ostry element może zdarzyć się bardzo często. Gumowa podeszwa z głębokim bieżnikiem zapewni bezpieczeństwo w każdych, nawet najbardziej skrajnych warunkach.


Cholewka

Pracując na budowie lub w branży drogowej, pomocne okażą się wyższe buty, posiadające podnosek, wkładkę antyprzebiciową oraz powłokę zabezpieczającą przed przemakaniem. W pracach fizycznych, nakładających konieczność przemieszczania się po nierównym terenie, dodatkowo istotne okazuje się specjalne usztywnienie, które uchroni kostkę przed skręceniem. Obuwie dla pracowników budowlanych powinno być odpowiednio twarde. Nie tylko bowiem przełoży się to na trwałość i odporność, ale również ochronę stóp przed uderzeniami. Zwłaszcza w warunkach, w których zachodzi ryzyko upadających elementów.


Kilka propozycji

Szukając obuwia zapewniającego najwyższy poziom ochrony, warto wybrać model z oferty Artra - http://bestuniform.pl/product-pol-96240-Obuwie-robocze-ochronne-S1-z-metalowym-podnoskiem-922-2460-S1.html. Stalowy podnosek, antypoślizgowa podeszwa to cechy charakterystyczne prezentowanego obuwia. Podobnymi właściwościami wyróżniają się półbuty marki Urgent - http://bestuniform.pl/product-pol-96023--Buty-obuwie-robocze-bezpieczne-polbuty-SB-207-SB.html. Skórzana cholewka z elementami tekstylnymi zapewnia lepszą cyrkulację powietrza, zwłaszcza w okresie letnim. Zaś podeszwa o różnych gęstościach zastosowanego poliuretanu przekłada się na bezpieczeństwo i wygodę użytkowania.
Zaufane Opinie IdoSell
4.24 / 5.00 17 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-01-13
Super
2020-09-17
OK. POLECAM
pixel