Praca w trudnych warunkach? Żaden problem. Nasze propozycje kurtek ochronnych

2018-03-05
Praca w trudnych warunkach? Żaden problem. Nasze propozycje kurtek ochronnych
Odpowiednio dopasowana do wykonywanej pracy i panujących warunków odzież robocza ma bezpośredni wpływ zarówno na komfort, ale również jakość pracy. Decydując się na kupno kurtki ochronnej zyskujemy pewność, że nie tylko w sposób należyty zabezpieczy nas przed zimnem i deszczem, ale również zapewni bezpieczeństwo i wygodę. Są to bowiem kluczowe aspekty, które powinien mieć na uwadze każdy pracodawca. Jak zatem wybrać kurtkę idealną? Czym się kierować?


Najważniejsze czynniki

Szukając idealnego okrycia wierzchniego, najważniejszym aspektem jest materiał użyty do produkcji, krój, ilość kieszeni oraz ochrona. Parametry poszczególnych modeli powinny być dopasowane do środowiska i warunków pracy, spełniając przy tym określone normy. Najczęściej występujące w sprzedaży ogólnej kurtki robocze zrobione są z tworzyw sztucznych. Idealnie sprawdzają się w użytkowaniu zewnętrznym. Należycie chronią przed deszczem, wilgocią i chłodem, zapewniając użytkownikowi komfort termiczny i wygodę.

Nie bez znaczenia pozostaje również gramatura tkaniny. Wysoki współczynnik odnajdzie zastosowanie w wymagającym środowisku, gdzie ochrona przed zimnem oraz uszkodzeniami mechanicznymi liczy się najbardziej. Z kolei modele o niskiej gramaturze będą odpowiednie na cieplejszą pogodę oraz do lekkich prac. Kolejnym czynnikiem, który przemawia na korzyść danej kurtki roboczej jest jej krój. Od tego bowiem zależy wygoda jej noszenia. Optymalnie dopasowanie do sylwetki, mankiety na rzep, wysoki kołnierz, ale również ilość posiadanych kieszeni zapewnią komfort wykonywanej pracy.


Kilka propozycji

Interesującym modelem, znajdującym zastosowanie podczas największych chłodów jest ocieplana kurtka o przedłużonym fasonie firmy Reis - http://bestuniform.pl/product-pol-70027-KURTKA-OCHRONNA-OCIEPLANA-ICEBERG-BS.html. Ściągana w pasie, dzięki czemu zatrzymuje więcej ciepła, zaś długość do połowy uda idealnie chroni przed wiatrem i mrozem. Liczne kieszenie pozwalają na swobodne przechowywanie niezbędnych narzędzi, ale również telefonu komórkowego. Z kolei kurtka ochronna Goodyear - http://bestuniform.pl/product-pol-96270-Kurtka-robocza-ochronna-Goodyear-wodoodporna-zimowa-GYJKT014.html wykazuje się doskonałymi parametrami decydującymi o wodoodporności. Zawiera bowiem specjalną membranę, gwarantującą optymalną izolację od zimna i wilgoci.
Zaufane Opinie IdoSell
4.24 / 5.00 17 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-06-13
ok.
2020-09-17
OK. POLECAM
pixel