Najlepsze maski/ półmaski higieniczne

2018-06-21
Najlepsze maski/ półmaski higieniczne
Maski lub półmaski filtrujące to przedmioty niezwykle użyteczne, zapewniające użytkownikowi możliwość pracy w miejscu zapylenia czy w warunkach wysiłku fizycznego. Ich właściwe użycie pozwala na przebywanie w pomieszczeniu, w którym występuje duże zanieczyszczenie aerozolami, gazami, pyłami czy mgłami. Dopuszczalne wartości stężenia niebezpiecznych substancji stanowią odnośnik, wg którego można odczytać, czy użycie masek bądź półmasek jest konieczne. Przekroczenie wskazanych parametrów warunkuje konieczność posiadania maski, gdyż jej brak może mieć negatywne skutki zdrowotne. Chcąc zatem w bezpieczny i zarazem efektywny sposób, wykonywać obowiązki służbowe, należy zaopatrzyć się w przedmioty zabezpieczające drogi oddechowe.


Jak dobrać maskę higieniczną?

To, po jaką maskę sięgniemy, jest uzależnione od środowiska i zanieczyszczeń w nim występujących. Na rynku są dostępne maski P1 – obejmujące te przeznaczone do ochrony przed wysokimi stężeniami szkodliwych substancji, których wartości nie przekraczają 4 x NDS, czyli najwyższego dopuszczalnego stężenia substancji niebezpiecznych. Predestynowane są do użycia w przemyśle rolniczym czy spożywczym, zostaną docenione przez pracowników cementowni, dbając o ich zdrowie i komfort pracy. Modele P2, do pracy w środowisku, w którym parametry nie przekraczają 9 x NDS, pozwolą zadbać o wentylację pracownikom kopalni czy obsługującym przemysł hutniczy. Maski P3, przeznaczone do pracy w otoczeniu, w którym szkodliwe substancje przekraczają 20 x NDS i wymagają zastosowania filtra z półmaską filtrującą oraz 1000 x NDS – wówczas filtr z maską filtrującą to przykłady masek, wymaganych w branżach, gdzie wykonuje się lutowanie i spawanie, a zagrożenie pyłami zawierającymi wysokie stężenia szkodliwych substancji jest bardzo wysokie.


Maski i półmaski

Znajdujące się w naszym sklepie artykuły do ochrony dróg oddechowych wyróżniają się wysoką jakością wykonania, przy zastosowaniu nowoczesnych technologii, które warunkują bezpieczeństwo stosowania. Skutecznie zabezpieczają przed zagrożeniami lakierniczymi, chemicznymi, pyłowymi i gazowymi. Z łatwością dostosowują się do kształtów i wielkości twarzy, nie powodując odkształceń. Są to przedmioty wielokrotnego użytku, a przy tym łatwe w obsłudze, dzięki czemu ich zakup stanowi długoterminową inwestycję. Ich ostateczny wybór jest uzależniony od środowiska i warunków, w jakich przebywamy, każdorazowo jednak predestynowane są do zapewnienia właściwego poziomu filtracji i zadbania o zdrowie pracowników, narażonych na kontakt z substancjami szkodliwymi.

Proponujemy:
Trójwarstwowe maseczki z polipropylenu, z gumkami zakładanymi po bokach
Półmaski przeciwpyłowe z zaworkiem i aktywnym węglem, który niweluje nieprzyjemne zapachy
Maski kauczukowe, o wysokich walorach wpływających na higieniczność.

To przykłady modeli dostępnych w naszych sklepie. Szeroki wachlarz oferty pozwoli wybrać maskę zgodnie z jej przeznaczeniem i przy zachowaniu standardów bezpieczeństwa.
Zaufane Opinie IdoSell
4.24 / 5.00 17 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-06-13
ok.
2022-01-13
wszystko ok
pixel