Gogle, które skutecznie ochronią oczy - nasze propozycje

2018-04-18
Gogle, które skutecznie ochronią oczy - nasze propozycje
Nie tylko podczas wykonywania obowiązków zawodowych, ale również w trakcie domowych remontów, posiadanie okularów ochronnych znajduje swoje racjonalne uzasadnienie. Zarówno na placu budowy, warsztacie, hali przemysłowej, jak i w przemyśle ciężkim znajduje się wiele pyłków i innych zanieczyszczeń, które mogą zagrozić prawidłowemu funkcjonowaniu narządu wzroku. Nie wspominając już o tym, że wiele zagrożeń, wynikających chociażby z laserów czy promieniowania, powodują nieodwracalne uszkodzenia gałki ocznej.


Ochrona przed parowaniem

W poszukiwaniu gogli ochronnych, należy kierować się wykonywanym zawodem. W sytuacji, gdy codzienna praca nakłada obowiązek przebywania w zmiennych temperaturach, idealnym modelem okażą się okulary zapobiegające parowaniu szkieł. Wyposażone w specjalną, grubą gumę, która chroni przed skraplaniem się pary na wewnętrznych ściankach gogli. Pokryte warstwą zapobiegającą parowaniu ANTIFOG, jak w przypadku modelu GOG-VOYAGE S. Również gogle Flexichem o zwiększonej odporności chemicznej, będą gwarantem optymalnej widoczności w każdych warunkach.


Komfort użytkowania

Oprócz cech typowo jakościowych, nie bez znaczenia pozostaje wygoda noszenia. Duży udział w tym zakresie odgrywa waga, możliwość swobodnego regulowania opaski, aby optymalnie dopasować ją do indywidualnych uwarunkowań, a także zastosowany do produkcji ramki materiał. Jeśli tworzywo będzie za twarde, wówczas podrażni skórę, obniżając komfort użytkowania. Idealną propozycją są zatem modele wykonane z miękkich surowców, które nie tylko nie uciskają ciała, ale również nie powodują odparzeń. Kolejnym, niezwykle ważnym czynnikiem jest optymalne dopasowanie do wykonywanej pracy. Spawacze, a także osoby będące narażone na szkodliwe promieniowanie, powinny wybierać okulary spawalnicze z poliwęglanowymi szybkami, np. GOG-SPARK ZB, od firmy Reis.
Zaufane Opinie IdoSell
4.24 / 5.00 17 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-10-23
Bardzo dobra obsługa
2020-09-17
OK. POLECAM
pixel