Bez otarć i skaleczeń - propozycje rękawic roboczych

2018-02-21
Bez otarć i skaleczeń - propozycje rękawic roboczych
Rękawice robocze stanowią powszechny i zarazem chętnie wybierany sposób na ochronę osobistą podczas wykonywania obowiązków na swoim stanowisku pracy. Wszystko dlatego, że ręce, a w szczególności dłonie i przedramiona, są najbardziej narażone na działalność szkodliwych czynników. Skaleczenia, zabrudzenia, poparzenia, otarcia to tylko część urazów, z jakimi możemy się spotkać nie mając należytej ochrony. Pomocne wtenczas okazują się profesjonalne rękawice robocze, przeznaczone do pracy w różnych warunkach – zarówno terenowych, jak i pogodowych.


Podział rękawic z uwagi na istniejące zagrożenia

Przekucia, otarcia i przecięcia to najczęściej występujące urazy mechaniczne, przed którymi mogą zabezpieczyć nas rękawice antyprzecięciowe. Występujące przy obróbce szkła, tworzyw sztucznych, w transporcie, jak również w budownictwie i przemyśle spożywczym.

Kolejny rodzaj stanowią rękawice elektroizolacyjne, przeznaczone do ochrony przed porażeniem prądem elektrycznym - http://bestuniform.pl/product-pol-81151-REKAWICE-ELEKTROIZOLACYJNE-RELSEC-10.html Wykonane z wysokogatunkowego lateksu, o pięciopalcowej, anatomicznej konstrukcji, zapewniającej elastyczność i ergonomię pracy.

Do zabezpieczenia przed niską temperaturą, odpowiednie będą ocieplane rękawice termoodporne. Chroniące przed wychłodzeniem i odmrożeniem. Stosowane w budownictwie i przemyśle transportowym.

Równie świetną ochroną wykazują się rękawice antywibracyjne, przeznaczone dla osób wykonujących prace przy urządzeniach drżących. Wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia, zwiększające bezpieczeństwo pracy.

Uniwersalnym modelem, przeznaczonym do różnego rodzaju czynności są rękawice gumowe i tworzywa. Miękkie, elastyczne, a do tego wyróżniające się odpornością na ścieranie - http://bestuniform.pl/product-pol-81534-REKAWICE-OCHRONNE-10-5-35cm-RPCV35-C.html.

Alternatywą, dla najbardziej wymagających klientów będą z pewnością modele dodatkowo wzmacniane, idealnie przylegające do dłoni, zapewniające tym samym najwyższy komfort i jakość - http://bestuniform.pl/product-pol-81326-REKAWICE-OCHRONNE-RLTOPER-GW.html
Kupno odpowiednio przeznaczonych rękawic roboczych to inwestycja w ochronę dłoni oraz wygodę pracy – w każdych, nawet najbardziej skrajnych warunkach. Idealnie dopasowane do zagrożeń, jakie występują na danym stanowisku pracy.
Zaufane Opinie IdoSell
4.24 / 5.00 17 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-12-20
Polecam
2020-09-17
OK. POLECAM
pixel